Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

KOMPENSACJA MOCY BIERNEJ W ELEKTROWNIACH …

W pracy przedstawiono wyniki badań w przypadku regulacji mocy biernej na małej ... Przebieg zmian prędkości wiatru w funkcji czasu . Kompensacja mocy biernej w elektrowniach wiatrowych … 253 Rys. 3. Przebieg zmian cos farmy wiatrowej przy wyłączonej dodatkowej baterii kondensatorów Rys. 4. Przebieg zmian mocy czynnej i biernej farmy wiatrowej przy załączonej …

Produkcja energii elektrycznej Raport roczny

Produkcja energii elektrycznej w latach 2018-2023. Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych produkcja energii elektrycznej w Polsce w 2023 r. wyniosła 163 629 GWh, czyli o 13% mniej niż w poprzednim …

WPM-WN, WPW-WN, WP-WN WNIOSEK WYPEŁNIJ …

Zdolność magazynu energii do regulacji częstotliwości (FSM) TAK . NIE. Specyfikacja techniczna magazynu energii elektrycznej. 2. DANE JEDNOSTEK MAGAZYNUJĄCYCH . JEDNOSTKI MAGAZYNUJĄCE ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ: Napięcie znamionowe [V] Ilość modułów bateryjnych w jednostce magazynującej Pojemność znamionowa [kWh] Ilość łańcuchów …

INSTALACJE ELEKTRYCZNE

tylko energię elektryczną (bez wyzyskiwania ciepła pary wylotowej z turbiny parowej), pracujących na węglu kamiennym lub brunatnym. W elektrowniach z turbinami gazowymi czynnikiem roboczym są gazy, najczęściej spalinowe, wytwarzane w komorach spalania; 2) w elektrowniach wodnych przepływowych i szczytowo-pompowych; 3) w elektrowniach wykorzystujących …

Algorytmy sterowania w przemiennikach częstotliwości

Zdecydowana większość dostępnych na rynku rozwiązań stanowią przemienniki napięciowe. Przemienniki prądowe przeważnie stosowane są w specyficznych aplikacjach, gdzie wykorzystywane są jego atuty jak np. …

pierwszy raport Prezesa URE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …

Wirtualna inercja w systemie elektroenergetycznym

Regulacja częstotliwości i mocy czynnej jest jednym z dwóch podstawowych procesów regulacyjnych realizowanych w systemach elektroenergetycznych (SEE) [1]. Proces regulacji …

Wdrożenie wymogów wynikających z zapisów Rozporządzenia …

5.5.1 Próba 1 – sprawdzenie rozdzielczości regulacji odbudowy częstotliwości Warunki początkowe: a) stan regulacji odbudowy częstotliwości: załączona b) poziom mocy bazowej P B = P min + (P MAX - P min)/2 Przebieg próby: Zadanie w układach regulacji bloku wartości w torze regulacji odbudowy częstotliwości P W_ZADANE = 0 0,20;

Rezerwa Odbudowy Częstotliwości (FRR)

Rezerwa odbudowy częstotliwości z aktywacją automatyczną (aFRR) Zgodnie z opublikowanym przez PSE S.A. w dniu 28 czerwca 2023 r. projektem Warunków Dotyczących Bilansowania (WDB) rezerwa odbudowy częstotliwości z aktywacją automatyczną (aFRR) stanowi rezerwę mocy czynnej dostępną w celu odbudowy częstotliwości systemu do wartości …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Uzupełnij zdania. Wybierz właściwą odpowiedź spośród …

W elektrowni A/B/C wykorzystuje się energię promieniowania 2. W elektrowni jądrowej wykorzystuje się energię pochodzącą z D/E/F A) wiatrowej B) wodnej C) Słonecznej D)rozszczepania cząsteczek wody E)rozszczepania jąder atomowych F) …

Program ramowy testu zgodności w zakresie zdolności

4.2 Ramowy program przeprowadzania testów w zakresie zdolności regulacji odbudowy częstotliwości ... generować samodzielnie energię elektryczną (np. w przypadku PPM typu farma wiatrowa jest to pojedyncza turbina wiatrowa) Minimalny poziom generacji (Pmin) – zgodnie z def. NC RfG Moc maksymalna (Pmax) – zgodnie z def. NC RfG Badania symulacyjne – przybliżone …

Wirtualna inercja w systemie elektroenergetycznym

Jednym z tych parametrów, mających szczególnie duży wpływ na początkowy przebieg procesu regulacji częstotliwości, są momenty bezwładności wirników zespołów wytwórczych. Inercja systemu elektroenergetycznego jest związana z energią mas wirujących jednostek wytwórczych pracujących w systemie elektroenergetycznym lub w systemach elektroenergetycznych …

2021

Całkowity wolumen transakcji zawartych w 2021 r. na wszystkich rynkach energii elektrycznej na TGE S.A. wyniósł 225,2 TWh, co oznacza spadek o 7,4 proc. w stosunku do 2020 r., w którym całkowity wolumen zawartych transakcji wyniósł 243,2 TWh. Natomiast sprzedaż energii elektrycznej w całym okresie notowań wszystkich kontraktów z fizyczną dostawą …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

• Przegląd najważniejszych regulacji prawych dotyczących magazynowania energii elektrycznej; • Definicję i przegląd najważniejszych regulacji w zakresie agregacji energii elektrycznej; • …

Zarządzanie przetwarzaniem energii w małej elektrowni wodnej o …

częstotliwości załączania turbin, co wydłuża żywotność podzespołów. Sposób realizacji pro- cedury magazynującej wodę przedstawiono w kolejnym rozdziale. 4. Struktura układu regulacji Poniżej przedstawiono schemat blokowy dla MEW z dwoma hydrozespołami (rys. 6). Wyszczególniono obiekty i sygnały kluczowe z punktu widzenia kontroli przetwarzania energii …

Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …

PCS (konwerter magazynowania energii): Przetwornica (PCS) to kluczowe ogniwo elektrowni magazynującej energię, sterujące ładowaniem i rozładowywaniem akumulatora oraz dokonujące konwersji AC-DC w celu dostarczenia energii bezpośrednio do obciążenia AC w …

Regulacja siły elektrowni wiatrowej

Regulacja mocy elektrowni wiatrowej zależnie od zmienności wiatru na moc określona jest przez krzywą mocy elektrycznej w funkcji prędkości wiatru. FAQ; Status zamówienia ; e-mail: brightness_1 magnesy neodymowe walcowe. Walcowe magnesy neodymowe, dostępne w naszym sklepie, są dostępne w różnych klasach - od N38, przez N42, N45, aż do N52, każda …

Energetyka w Polsce w 2019 roku

Rys. 3.2. Przebieg zapotrzebowania na moc w KSE w dniu, w którym wystąpiło maksymalne krajowe zapotrzebowanie na moc w 2019 roku i sposób jego pokrycia. Rys. 3.3. Przebieg zapotrzebowania na moc w KSE w dniu, w którym wystąpiło minimalne krajowe zapotrzebowanie na moc w 2019 roku i sposób jego pokrycia. Rys. 3.4.

Przekształtnikowe układy elektrowni wiatrowych z generatorami …

Obecnie rozwijane są systemy elektrowni wiatrowych prze-twarzające energię kinetyczną wiatru w energię elektryczną. W systemach tych stosowane są różnego rodzaju konstrukcje turbin wiatrowych, sprzężonych przez przekładnie mechanicz- ne lub bezpośrednio z generatorami elektrycznymi [1, 4, 5]. W celu dopasowania parametrów wytworzonej energii elek-trycznej do …

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...

Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …

Problemy współpracy elektrowni jądrowych z systemem …

Problemy współpracy elektrowni jądrowych z systemem elektroenergetycznym Do techniczno-ruchowych i ekonomicznych problemów elektrowni jądrowych, które w istotny sposób wpływają na ich zdolność do elastycznej współpracy z systemem elektroenerge-tycznym, należą: • wysokie nakłady inwestycyjne, • fizyczne zjawiska w reaktorze, • specyfika wymiany ciepła w rdzeniu …

2020

Całkowity wolumen transakcji zawartych w 2020 r. na wszystkich rynkach energii elektrycznej na TGE S.A. wyniósł 243,2 TWh, co oznacza wzrost o 6,2% w stosunku do 2019 r., w którym całkowity wolumen zawartych transakcji wyniósł 229 TWh. Natomiast sprzedaż energii elektrycznej w całym okresie notowań wszystkich kontraktów z fizyczną dostawą energii …

Ceny energii elektrycznej od 1 stycznia 2020 roku

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę Operatora Systemu Przesyłowego (PSE) oraz pięciu największych dystrybutorów energii elektrycznej, tj. PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja, Enea Operator, Energa Operator oraz innogy Stoen Operator. Regulator zatwierdził także taryfę na sprzedaż energii dla klientów korzystających z taryfy …

Nowelizacja Prawa Energetycznego – część II: instrukcja ruchu i ...

Dla uzupełnienia regulacji dotyczących magazynowania energii elektrycznej, w nowelizacji wprowadzono przepisy regulujące warunki przyłączenia magazynu energii …

Regulacja częstotliwości i mocy w systemie ...

Jedn z wa}niejszych funkcji w elektrowni pełni Dy}urny In}ynier Pracy Elektrowni (DIRE). Jest to osoba odpowiadaj ca za poprawn prac wszystkich u}ytkowanych układów i urz dzeE oraz za prac personelu dy- }urnego. DIRE podlega operatywnie Obszarowemu Dyspozytorowi Mocy. DIRE jest osob, która na popołudniowej i nocnej zmianie odpowiada za całokształt pracy elektrowni, …

Falownik – zasada działania, rodzaje, zastosowanie i budowa

Rys. Falownik skalarny GD10 2,2 kW / 400V. Sterowanie z charakterystyką kwadratową. Sterowani e z charakterystyką kwadratową odpowiada zależności U/f² =const. Wzrost c zęstotliwości wyjściowej powoduje wzrost napięcia wyjściowego do kwadratu. Falowniki te, charakteryzują się oszczędnością energii elektrycznej, stosowane są na przykład w …