Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Nowatorski system magazynowania energii oparty o „zielony" wodór

W ramach projektu B+R przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. Pionierski system do wytwarzania i magazynowania „zielonego" wodoru dla kolei

Plan współpracy rozwojowej w 2021 roku

Plan zawiera również informacje na temat wielostronnego wymiaru współpracy rozwojowej Polski, w tym przede wszystkim współpracy rozwojowej w ramach Unii Europejskiej oraz organizacji międzynarodowych (OED, system Narodów Zjednoczonych i inne). Dodatkowo Plan współpracy rozwojowej w 2021 r. będzie realizowany w kontekście globalnej

Plan współpracy rozwojowej w 2024 roku

zrównoważonego rozwoju (CZR)1. Plan został opracowany zgodnie z ustawą z dnia 16 września 2011 roku o współpracy rozwojowej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1425) oraz z uwzględnieniem celów polityki Rządu RP, wskazanych w exposé Premiera Donalda Tuska z dnia 12 grudnia 2023 roku. Plan określa kierunki, cele i formy działań w obszarze współpracy rozwojowej oraz wysokość …

Magazynowanie energii elektrycznej

Taka sytuacja wpłynie pozytywnie na rozwój przemysłu bateryjnego w kraju, a nowy akumulator może być przedmiotem szerokiej oferty eksportowej. Co było dla nas największym wyzwaniem w realizacji projektu? Znalezienie i przekonanie do współpracy jednostki produkcyjnej w ramach projektu. Nasza rada dla innych Wnioskodawców

Ewa Kłos

Rozwój i współpraca/ PSME · - buduję pozytywny wizerunek i dobre relacje<br>- z sukcesem organizuję wydarzenia branżowe, które przyciągają uwagę mediów<br>- jestem zorientowana na efektywność, angażuję się w rozwój projektów, produktów i zespołów<br>- jestem doświadczonym negocjatorem z sukcesem współpracującym z firmami i podmiotami w kraju i …

Plan współpracy rozwojowej w 2023 roku

i warunki sanitarne, celu 11. Zrównoważone miasta i społeczności oraz celu 13. Działania w dziedzinie klimatu. Plan zawiera również informacje na temat wielostronnego wymiaru współpracy rozwojowej Polski, w tym przede wszystkim w ramach Unii Europejskiej oraz organizacji międzynarodowych (OECD, System Narodów Zjednoczonych i inne).

Klastry energii

Klaster energii (art. 2 pkt 15a Ustawy o OZE) - definicja Cywilnoprawne porozumienie, w skład którego mogą wchodzić osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki naukowe, instytuty badawcze lub jednostki samorządu terytorialnego, dotyczące wytwarzania i równoważenia zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energią z odnawialnych źródeł energii lub z innych źródeł lub paliw, w …

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Plan współpracy rozwojowej w …

Plan współpracy rozwojowej w 2020 r. realizuje założenia Wieloletniego programu współpracy rozwojowej na lata 2016-2020 (dalej jako „WPWR 2016-2020"), przyjętego przez Radę Ministrów 6 października 2015 r. i zmodyfikowanego przez Radę Ministrów uchwałą nr 119/2018 z 4 września 2018 r. Plan został opracowany zgodnie z ustawą z dnia 16 września 2011 r. o …

PKP Energetyka będzie miała wodorowy systemem magazynowania energii ...

W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. PKP Energetyka podpisała właśnie umowę z dostawcą kompletu komponentów do …

Plan współpracy rozwojowej w 2021 r. przyjęty

Plan współpracy rozwojowej w 2021 r. przyjęty. 22.03.2021. Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau po jednomyślnym przyjęciu projektu przez członków Rady Programowej Współpracy Rozwojowej, zaakceptował Plan współpracy rozwojowej na 2021 r.

Priorytetowy Obszar Badawczy Politechniki Warszawskiej …

materiałoznawcą, automatykiem sterowania, przedsiębiorcą czy inną osobą zaangażowaną w rozwój lepszych systemów konwersji i magazynowania energii, trzeba mieć na uwadze, że …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

– Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony legislacji zadziało się dużo i to jest niewątpliwy pozytyw. Jednak obroty na rynku, liczba rzeczywiście …

Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh

Według założeń programu wsparcie udzielane będzie wyłącznie dla nowo instalowanych magazynów energii o jednostkowej pojemności co najmniej 4 MWh, …

Stacjonarne bateryjne magazyny energii

Budżet projektu w ramach Programu Inteligentny Rozwój wynosi 12,9 mln zł. Celem projektu jest znalezienie rozwiązań dla znacznego zapotrzebowania na magazynowanie energii dla …

Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego ...

Dzięki zgromadzeniu potencjału naukowego i inwestycyjnego możliwa będzie budowa fabryki ogniw jonowych, które zostaną wykorzystane w polskich magazynach energii, …

Komisja Europejska zatwierdziła miliardowe wsparcie dla polskich ...

Program zakłada budowę nowych magazynów energii o łącznej pojemności co najmniej 5,4 GWh, które będą podłączone do krajowych sieci dystrybucyjnych lub …

Magazynowanie energii

Grupa PGE widzi aktualnie potencjał rozwoju elektrochemicznych magazynów energii elektrycznej, m . ponad 200-megawatowego magazynu energii działającego przy elektrowni …

Grenergy i BYD podpisują strategiczną umowę dotyczącą …

działać w 2024 r., drugi w 2025 r. Współpraca stanowi kolejny krok w planie rozwoju związanym z magazynowaniem energii, segmentem, w którym Grenergy zajmuje znaczącą pozycję i w …

200 mln euro na inwestycje w magazynowanie energii z KPO – …

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprezentowało projekt rozporządzenia, które przewiduje udzielanie pomocy publicznej na rozwój magazynowania energii elektrycznej …

Plan współpracy rozwojowej w 2022 roku

partnerskich polskiej współpracy rozwojowej w realizacji celów zrównoważonego rozwoju (CZR)1. 1 W niniejszym dokumencie przyjmujemy stosowanie skrótu ZR (cele zrównoważonego rozwoju) w miejsce SDGs (Sustainable Development Goals), stosując się do wykładni Rady Języka Polskiego z dnia 21 września 2020 r.

Energetyka-Rozproszona

Portal energetyka-rozproszona.pl jest jednym z efektów projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)" współfinansowanego w latach 2019-2022 ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych: Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków …

Elementa 2: Trina Storage przedstawia zaawansowany system magazynowania ...

W ramach projektu Trina Storage Elementa 0.5P zostaną zainstalowane na farmach Low Carbon''s Meadow, Sandon Brook, Fern Brook i Birch Solar Farms. Dzięki długoterminowym umowom serwisowym Trina Storage zapewni również Low Carbon konserwację zapobiegawczą, a także 15-letnią gwarancję wydajności. Dodatkowo każda podłączona w …

Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego ...

Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2025-2034 PSE S.A. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. PV (ang. Photovoltaic) –instalacja fotowoltaiczna SDO Scenariusz Dynamicznej Transformacji z uwolnieniem potencjału Offshore SDT Scenariusz Dynamicznej Transformacji SE Stacja …

Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego ...

Levelized Cost of Storage) –uśredniony koszt magazynowania energii LOLE (ang. Loss of Load Expectation) – oczekiwany sumaryczny czas trwania deficytów mocy w rozpatrywanym okresie LOLP (ang. Loss of Load Probability) – prawdopodobieństwo wystąpienia deficytu mocy w rozpatrywany okresie MAF (ang. Mid-Term Adequacy Forecast) …

PGE uruchamia największy w Europie przetarg na rozproszone magazyny energii

Polska Grupa Energetyczna (PGE) ogłosiła największy w Europie przetarg na realizację rozproszonych magazynów energii elektrycznej. W ramach projektu powstanie 26 magazynów energii o mocach od 2 MW do 10 MW, co da łącznie 107 MW mocy i …

Współpraca przemysłu i nauki w zakresie rozwoju …

W towarzystwie wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio, przedstawiciele czterech spółek skarbu państwa i czterech uczelni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie elektrochemicznego magazynowania energii.

Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego ...

Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2021-2030 | PSE S.A. PRSP 2021-2030 uwzględnia kierunki rozwoju sektora energii w Polsce w perspektywie 2040 r. wyznaczone przez Projekt Polityki energetycznej Polski do 2040 r., będącej jedną z dziewięciu strategii

APS Energia projektuje innowacyjny magazyn energii – faza II …

APS Energia wspólnie z Politechniką Warszawską przechodzą do II fazy prac nad opracowaniem modułowego, konfigurowalnego, zdalnie sterowalnego i …

Teksty przyjęte

przypomina o roli projektów takich jak Desertec oraz o wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii w regionach sąsiadujących; podkreśla perspektywę przesyłania w ramach „projektu Helios" energii elektrycznej wytworzonej z energii odnawialnej z Europy Południowo-Wschodniej do Europy Środkowej, a także dalszego rozwoju energetyki ...

PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania energii …

W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. PKP Energetyka podpisała właśnie umowę z dostawcą kompletu komponentów do …

W Polsce pojawi się 300 klastrów energii, a ich rozwój

Wymagane będzie, aby co najmniej 30 proc. energii wytwarzanej i wprowadzanej do sieci energii przez strony porozumienia klastra energii pochodziło z OZE, a łączna moc zainstalowanych instalacji w klastrze energii nie przekraczała 100 MW energii elektrycznej oraz umożliwiała pokrycie w ciągu roku nie mniej niż 40 proc. łącznego rocznego zapotrzebowania …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski rynek magazynowania ...

Dwa i pół roku zajęło uchwalenie przepisów, które już wtedy były konieczne w obliczu rozwoju technologii magazynowania energii i roli, jaką może ono pełnić w systemie elektroenergetycznym. Nowelizacja Prawa energetycznego nie wprowadza żadnego systemu wsparcia dla magazynowania energii elektrycznej, poza obniżeniem opłaty za przyłączenie …