Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Polska potroi moc energii jądrowej do 2050 r. Deklarację przyjęło …

„Potrojenie mocy wytwórczej energii jądrowej do 2050 roku, zwiększenie i ułatwienie finansowania budowy elektrowni jądrowej, promowanie energii nuklearnej jako czystej energii – to ważne ...

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

- 3 reaktory o mocy 600, 1212, 1500 MWe (Xiapu 1, Zhangzhou 1 i Shidaowan 1) w Chinach, - 1 reaktor o mocy 1650 MWe (Flamanville 3) we Francji, - 1 reaktor o mocy 500 MWe (Kalpakkam PFBR) w Indiach, - 2 reaktory o mocy 1400 MWe (Saeul 3 i 4) w Korei Południowej, - 1 reaktor o mocy 471 MWe (Mochovce 4) na Słowacji, Kolejne lata to: Rok 2025:

W UE przybyło 16 GW mocy w farmach wiatrowych. Polska ma …

Wśród 16,1 GW mocy zainstalowanych w energetyce wiatrowej przez kraje UE w 2022 roku Polska ma swój wkład na poziomie 1,5 GW. WindEurope w swoim raporcie odnotowuje, że jest to dla naszego kraju rekord roczny dla tej technologii OZE. Wynik ten jest efektem realizacji ostatnich projektów wiatrowych, dla których inwestorzy dostali pozwolenia na …

KIERUNEK ROZWOJU ENERGETYKI: POLSKA, UNIA EUROPEJSKA…

POLSKA, UNIA EUROPEJSKA, ŚWIAT W pracy autorzy podjęli próbę określenia kierunku rozwoju energetyki. Przeprowadzono analizę aktów prawnych, których uchwalenie ma wspomagać rozwój globalnego wytwarzania energii. Ponadto określono, jaki wpływ może mieć prowadzenie polityki proekologicznej w ujęciu lokalnym i regionalnym. Praca ta pozwoli na …

Energia ze źródeł odnawialnych | Noty tematyczne o Unii …

W ramach planu REPowerEU wprowadzono strategię mającą na celu podwojenie mocy systemów fotowoltaicznych do 320 GW do 2025 r. i zainstalowanie systemów o mocy 600 GW do 2030 r. Plan obejmuje wprowadzany stopniowo prawny obowiązek instalowania paneli słonecznych na nowych budynkach publicznych, handlowych i mieszkalnych, a także strategię …

Magazyny energii: elektrownie szczytowo-pompowe zyskują …

Polska musi gonić europejskich liderów / BESS w Polsce i w Europie. Aktualnie większość magazynów energii w Polsce stanowią elektrownie szczytowo-pompowe. Całkowita moc …

Pierwsza polska elektrownia jądrowa jest w fazie …

Energetyka jądrowa w polityce energetycznej Polski do 2040 roku. Polityka energetyczna Polski do 2040 roku (PEP 2040) przyjęta w 2021 roku zakłada, że pierwszy blok elektrowni jądrowej w Polsce (o mocy około 1-1,6 …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

W Polsce funkcjonuje 6 takich elektrowni, z których 4 otrzymały koncesję na magazynowanie energii elektrycznej w 2022 r. (dot.: elektrowni podmiotu PGE Energia

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …

Energetyka wiatrowa w Unii Europejskiej

Największe zainteresowanie energetyką wiatrową występuje w państwach Unii Europejskiej, Ameryki Północnej i w Australii. W 2007 roku europejska energetyka wiatrowa zanotowała 18% przyrost mocy, co stanowiło najlepszy wskaźnik wśród wszystkich technologii energetycznych. Sektor ten obejmował wówczas 40% wszystkich nowych instalacji …

ESP Młoty – nowa elektrownia szczytowo-pompowa ...

PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę inwestycyjną na finansowanie budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach. Planowana moc magazynu zielonej energii to 1050 MW. To kolejny z projektów PGE związany z transformacją energetyczną i realizacją przyjętej strategii. …

Rynek mocy ze wsparciem do 2028 r.

Aby zaradzić tym problemom i utrzymać stabilność systemu energetycznego, Komisja Europejska zgodziła się na wsparcie finansowe elektrowni węglowych z budżetu państwa w ramach tzw. rynku mocy. Polega on na wypłacaniu elektrowniom środków finansowych w zamian za pozostawanie w dyspozycji, na wypadek gwałtownego zwiększenia się …

Polska wraca do budowy elektrowni szczytowo-pompowych

Koncepcja budowy elektrowni szczytowo-pompowych. Eksperci zauważają też, że Polska po latach zastoju wraca do koncepcji budowy elektrowni szczytowo-pompowych, czego wyrazem jest również podpisana w końcówce maja br. ustawa w zakresie elektrowni szczytowo-pompowych oraz inwestycji towarzyszących.Celem nowo przyjętej regulacji jest przede …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, a 6 grudnia 2005 r. stała się pełnoprawnym członkiem EOG – Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Implikacją tych wydarzeń jest obowiązek …

Anker Solix Solarbank 2 Pro, Solarbank 2 Plus i

Na potrzeby naszego testu firma Anker dostarczyła konfigurację składającą się z Solix Solarbank 2 E1600 Pro wraz z dodatkową baterią BP1600 o pojemności 1600 Wh (tj. łącznie 3,2 kWh) i czterema panelami słonecznymi o …

Smart-Grids.pl

ENERGA zakończyła modernizację Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żydowo w województwie zachodniopomorskim. W efekcie wartej ponad 116 milionów złotych inwestycji moc osiągalna elektrowni wzrosła o 10 MW, a sprawność turbin w ruchu pompowym osiągnęła poziom 93 proc. Szacuje się, że dzięki modernizacji elektrownia będzie mogła pracować przez kolejne 30 lat.

Rynek Mocy krok po kroku. Proste wyjaśnienie dla …

Dla pełnego bezpieczeństwa zasilania w energię pomyślano o rynku mocy (capacity market). Jest to specjalny mechanizm, który powinien zachęcać właścicieli elektrowni konwencjonalnych do utrzymywania bloków „w gotowości" do produkcji, a nawet niektórych inwestorów do budowy nowych bloków. W rynku mocy – takie bloki dostawałyby pieniądze …

Top 7 krótko przeanalizowanych baterii magazynujących energię …

Top 7 krótko przeanalizowanych baterii magazynujących energię BMS VS Power Lithium Battery BMS. 2023-03-26 ; Posted by smartpropel; 03 sty . Scenariusze zastosowań wielkoskalowych systemów magazynowania energii Coraz więcej elektrowni wyposaża się w systemy magazynowania energii, aby wygładzić wahania mocy wyjściowej, …

Rząd chce żeby elektrownie węglowe miały wsparcie po 2025 r.

Polska chce wydłużenia rynku mocy dla elektrowni węglowych po 2025 r. Zapewne Bruksela mogłaby się na to zgodzić, pytanie co Warszawa zaoferuje w zamian, bo jest niemal pewne, że Komisja Europejska będzie, aby w …

EUROPEJSKA MOZAIKA RYNKÓW MOCY

Europejska mozaika rynków mocy. Czy potrzebna jest większa harmonizacja na poziomie UE? Potwierdzenie zagrożenia braku adekwatności mocy wytwórczych w Polsce znajdujemy także …

Magazyny energii wreszcie zostały uregulowane prawnie, a energia …

W ustawie nałożono na operatorów systemu elektroenergetycznego obowiązek prowadzenia elektronicznego rejestru magazynów energii, w którym ujawnia się posiadacza, oznaczenie (technologia, sprawność, moc, pojemność, miejsce) czy tytuł prawny do magazynu energii, a wpisowi do rejestru podlegają magazyny energii o łącznej mocy zainstalowanej …

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...

energetycznej Polski do 2040 r.1 (PEP2040) zatwierdzonej przez RM w lutym 2021 r. W kontekście prognoz dotyczących rozwoju mocy elektrowni szczytowo-pompowych do 2030 r., prognozy PEP2040 prezentują synergiczne podejście do innych dostępnych analiz, w tym np. najnowszego projektu „Planu

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Tymczasem Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Magazynowania Energii (EASE) wskazuje, że do 2030 roku w państwach członkowskich powinny funkcjonować …

Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni

Po wielu tygodniach negocjacji liderzy koalicji SPD–Zieloni–FDP zdołali dojść do kierunkowego porozumienia w sprawie strategii dotyczącej budowy nowych elektrowni, które mają stanowić uzupełnienie odnawialnych źródeł energii (OZE) i umożliwić odejście od węgla. Pierwszym krokiem w tę stronę ma być wsparcie finansowe inwestycji w zdolne do przejścia na …

Wirtualna elektrownia. Co to takiego?

Udział w wirtualnej elektrowni przynosi liczne korzyści dla producentów energii, firm magazynujących i ostatecznych użytkowników. Przede wszystkim gwarantuje on stabilność i ciągłość dostaw, co jest szczególnie istotne dla przedsiębiorstw przemysłowych i zakładów produkcyjnych. Dzięki rozproszonej strukturze minimalizuje się także wpływ ewentualnych …

Polska potroi moce wytwórcze energii jądrowej do …

„Potrojenie mocy wytwórczej energii jądrowej do 2050 roku, zwiększenie i ułatwienie finansowania budowy elektrowni jądrowej, promowanie energii nuklearnej jako czystej energii – to ważne zobowiązania, pod którymi …

Polska zrobiła krok do podtrzymania wsparcia dla elektrowni …

Uczestnicy rynku mocy są wynagradzani nie za sprzedaną energię, ale za gotowość do jej dostaw. Najlepsze, czyli najtańsze oferty wyłaniane są w drodze aukcji. Wsparcie w ramach rynku mocy dla jednostek węglowych kończy się z …

Memorandum ZPP w sprawie planów budowy w Polsce elektrowni …

Równolegle do rządowego projektu budowy elektrowni atomowej dużej mocy uruchomieniem tzw. małych elektrowni atomowych zainteresowane są największe polskie spółki. SMR (Small Modular Reactors), bo o nich mowa, z założenia mają być bardziej „efektywne". Zarówno w kwestii czasu realizacji inwestycji, jak i zarządzania takimi jednostkami. Moc …

Polska przyjęła deklarację o potrojeniu mocy wytwórczej energii ...

Sygnatariusze zobowiązali się do współpracy na rzecz realizacji globalnego celu potrojenia mocy energii jądrowej do 2050 r., podejmowania działań wewnętrznych w celu zapewnienia, że elektrownie jądrowe są eksploatowane w sposób odpowiedzialny, zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju, zabezpieczeń i …