Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Audyt remontowy – czym jest i ile kosztuje?

W ramach audytu energetycznego ocenia się zużycie energii, identyfikuje się obszary, w których można wprowadzić poprawki, i proponuje się rozwiązania techniczne, które umożliwią zmniejszenie kosztów energii i oszczędności. Audyt energetyczny uwzględnia również analizę ekonomiczną, w tym koszty modernizacji i możliwości finansowania przedsięwzięcia.

Audyt efektywności energetycznej: Praktyczny przewodnik w …

Odpowiednie zarządzanie energią wpływa na zmniejszenie kosztów oraz dbanie o środowisko naturalne. W dzisiejszym artykule zajmiemy się praktycznym aspektem …

Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni

Po wielu tygodniach negocjacji liderzy koalicji SPD–Zieloni–FDP zdołali dojść do kierunkowego porozumienia w sprawie strategii dotyczącej budowy nowych elektrowni, które mają stanowić uzupełnienie odnawialnych źródeł energii (OZE) i umożliwić odejście od węgla. Pierwszym krokiem w tę stronę ma być wsparcie finansowe inwestycji w zdolne do przejścia na …

Ramowy Katalog Kosztów/Wydatków Kwalifikowanych

Ramowy Katalog Kosztów/Wydatków Kwalifikowanych _____ Strona 7 z 22 odpowiednich współczynników przenikania ciepła, zgodnych z obowiązującymi przepisami techniczno– budowlanymi. Roboty mogą obejmować wymianę podłogi na gruncie, jeżeli wynika z audytu ex-ante, pod warunkiem sfinansowania kosztów podłogi o

Magazynowanie energii elektrycznej w Prawie Energetycznym

W dniu 24 listopada 2020 r. rząd przyjął projekt nowelizacji Prawa energetycznego, zawierający szereg uregulowań dotyczących magazynów energii. Celem …

Kluczowe ryzyka a plan audytu 2023

Kluczowe ryzyka a plan audytu 2023 Warszawa, 29.11.2022 r. 1. 2 • Plan audytu 2023 –jakie ryzyka uwzględnić w analizie? • Jak audytować kluczowe ryzyka? Przykłady tematów audytowych . 3 Kluczowe ryzyka w 2023 Źródło: 2023 Risk in focus. Hot topics for internal auditors. ECIIA 2023 2022 4 Kluczowe ryzyka w 2026 Źródło: 2023 Risk in focus. Hot topics for internal …

Narzędzia do analizy kosztów w produkcji: Kompleksowy …

Rodzaje kosztów produkcyjnych: koszty bezpośrednie, pośrednie, zmienne. W analizie kosztów produkcji wyróżnia się trzy główne kategorie kosztów:. Koszty bezpośrednie: Są to koszty, które można bezpośrednio przypisać do produkcji konkretnego produktu, takie jak surowce i bezpośrednia praca.Na przykład, w fabryce odzieżowej koszty materiałów i pracy szwaczy są …

Top 5 najlepszych magazynów energii – magazyny …

Takie systemy pozwalają na oszczędności kosztów instalacji, serwisu, zapewniają estetyczny wygląd oraz bezpieczne użytkowanie w warunkach domowych. Standardowy system magazynowania energii (ESS) …

Audyt energetyczny

Koszt audytu zależy od wielkości przedsiębiorstwa i poziomu skomplikowania wszystkich procesów zużywających energię elektryczną. Jeśli jesteśmy zdecydowani ograniczyć zużycie …

Audyt kosztów energii

Jeśli nie wiesz czy problem nadmiernych kosztów energii dotyczy również Ciebie - zleć nam przeprowadzenie audytu. 1. Bezpłatnie sprawdzimy strukturę kosztów energii na fakturze od dostawcy, prześlij ją za pomocą formularza. 2. Wskażemy obszar gdzie możliwa jest redukcja opłat energetycznych. 3. Wysłuchamy jakich urządzeń ...

VADEMECUM

Audyt jest raportem z czynności audytora zakończonym propozycjami przedsięwzięć, które w optymalny sposób poprawią istniejące wykorzystanie energii w obiekcie. Opracowany audyt …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

świadomie zarządzać produkowaną we własnej instalacji energią odnawialną oraz brać aktywny udział w podnoszeniu bezpieczeństwa energetycznego na lokalnym poziomie. Model został …

pierwszy raport Prezesa URE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci …

Audyt energetyczny

Tak. Dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze" do audytu energetycznego pokrywa do 100 proc. Kosztów kwalifikowanych, do kwoty 1,2 tys. zł. Przeprowadzenie audytu energetycznego to kluczowa kwestia, by uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie. Osoby decydujące się na wymianę starego kopciucha na nowe źródło ciepła …

Audyt wewnętrzny systemów zarządzania – jak go zaplanować?

Przykładowy Plan audytu wewnętrznego. Można zauważyć, że przygotowany plan jest jednocześnie narzędziem pracy na cały okres trwania audytu i będzie wykorzystany podczas wykonywanych działań audytowych. Oczywiście, w ramach swoich potrzeb taki plan można dostosować pod organizację. Możliwe, że niezbędne okaże się wskazanie lokalizacji …

Całkowity koszt zapewnienia energii elektrycznej

Raport wskazuje, że przy uwzględnieniu kosztów kapitałowych (poziom 3%) i kosztów sieciowych, mediana kosztu energii elektrycznej wytworzonej w całym okresie życia …

Analiza i ocena kosztów energii elektrycznej z różnych ...

Tabela 2.12: Uśrednione w ciągu życia koszty energii elektrycznej z elektrowni węglowych Tabela 2.13: Nakłady inwestycyjne na elektrownie gazowe Tabela 2.14: Uśrednione w ciągu …

Analiza i ocena kosztów energii elektrycznej z różnych ...

elektrowni. Trzecim składnikiem kosztów ponoszonych przez społeczeństwo są koszty zewnętrzne, których nie pokrywa właściciel elektrowni ani operator systemu elektroenergetycznego, a ponosi je całe społeczeństwo na skutek strat zdrowotnych, szkód w środowisku naturalnym, niszczenia materiałów i budowli, utraty walorów widokowych i ciszy. …

Stawka VAT przy refakturowaniu kosztów energii elektrycznej i …

Poradnik VAT nr 9 (561) z dnia 10.05.2022. Stawka VAT przy refakturowaniu kosztów energii elektrycznej i usług dystrybucji Spółka na podstawie zawartej umowy umożliwia korzystanie z energii elektrycznej kontrahentowi, którego lokal bezpośrednio przylega do budynku spółki (lokal nie jest własnością spółki).

Rząd przyjął rozwiązania chroniące odbiorców energii …

Rząd proponuje przedłużenie funkcjonowania mechanizmów osłonowych dla odbiorców energii. Przygotowane w projekcie ustawy rozwiązania zapewnią w 2024 r. ochronę szerokiej grupy beneficjentów przed wzrostem …

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z reakcji rozszczepienia jąder atomów uranu 235 (wzbogacony uran) w reaktorze, powstałej na skutek działania neutronów.

Metody i sposoby optymalizacji energii elektrycznej

Instalacja LED pozwala ponadto obniżyć wartość mocy umownej, przyczyniając się do redukcji kosztów dystrybucji energii. Wymiana źródeł światła to jeden ze sposobów na obniżenie mocy umownej. Optymalizacja zużycia energii i doboru mocy umownej przez zarządzanie jej poborem umożliwia znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej.

Self-audyt: narzędzie do samodzielnego audytu energetycznego ...

Self-audyt umożliwia inwentaryzację budynków oraz urządzeń oraz przeprowadza użytkownika przez listę pytań kontrolnych, które pozwolą oszacować, w których urządzeniach istnieje …

audyt energetyczny obowiązkowy przy pompie ciepła

Zmniejszenia zapotrzebowania na energię użytkową o co najmniej 40% lub; Zmniejszenie zapotrzebowania na energię użytkową do 80 kWh/(m2·rok) Wiceminister klimatu i środowiska wcześniej zapowiadał powstanie konieczności wykonania audytu, gdy zechcemy skorzystać z dotacji na pompę ciepła z Czystego Powietrza. Taka opcja ma wpływać na …

Metodyka oceny kosztów wytwarzania energii elektrycznej.

Przy obliczaniu kosztów wytwarzania energii elektrycznej wyznacza się jednostkowy koszt produkcji. Są stosowane różne zależności, niemniej jednak pewne założenia metodyczne są wspólne ...

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Wzrosnąć ma oczywiście też udział elektrowni szczytowo-pompowych – z 1,6, również do 5 GW. Koszt w tym przypadku to około 15 miliardów złotych. Operatorzy zaznaczają, że potrzeba wielu magazynów wynika z wysokiej dynamiki OZE, dlatego też niezbędne są zarówno magazyny zdolne do magazynowania godzinowego, jak i te do magazynowania …

Jak skutecznie oszczędzać energię elektryczną?

Energia elektryczna wykorzystywana jest niemal we wszystkich aspektach naszego życia. Nie tylko ułatwia nam codzienne czynności, ale jest również niezbędna do właściwego funkcjonowania przemysłu i gospodarstw domowych. Produkcja i użytkowanie energii elektrycznej nie pozostają bez wpływu na środowisko naturalne, dlatego powinniśmy dołożyć …

Ile kosztuje audyt energetyczny w 2024 roku?

Obejmuje on ocenę efektywności energetycznej, identyfikację obszarów o największym zużyciu energii oraz proponowanie rozwiązań mających na celu redukcję kosztów i oszczędność energii. Audyt energetyczny domu uwzględnia parametry budynku, systemy energetyczne oraz dostarcza niezbędne informacji do podejmowania skutecznych działań w …

Rozliczenie kosztów energii elektrycznej –

W grudniu br. otrzymała wystawioną 4 grudnia br. fakturę za zużycie energii elektrycznej w październiku br. Czy ten wydatek należy zaliczyć do kosztów podatkowych w grudniu br.? Wydatek z tytułu zużycia energii dotyczący października br. przedsiębiorca prowadzący podatkową księgę metodą memoriałową powinien rozliczyć w kosztach …