Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Polityka energetyczna Polski do 2040 – PEP2040

Polityka energetyczna Polski do 2040 – czym jest ten dokument? Polityka energetyczna Polski do 2040 (PEP 2040) stanowi wkład w realizację zarówno Porozumienia Paryskiego, zawartego w grudniu 2015 r., podczas 21. konferencji stron Ramowej konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP21), jak i polityki klimatyczno-energetycznej UE …

PEP 2040 – nowa strategia energetyczna

2 lutego Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r.". „To nowa ważna data dla polskiego sektora paliwowo-energetycznego. Po 12 latach od ustanowienia poprzedniej polityki przyjęto nowy dokument strategiczny, wyznaczający kierunki rozwoju tego sektora"1 – podkreślił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

200 mln euro na inwestycje w magazynowanie energii z KPO – …

Ministerstwo Klimatu i Środowiska liczy, że nowe regulacje pobudzą inwestycje w sektorze energetycznym i poprawią sytuację ekonomiczną gospodarstw domowych poprzez …

Komisja Europejska zatwierdziła miliardowe wsparcie dla polskich ...

Program zakłada budowę nowych magazynów energii o łącznej pojemności co najmniej 5,4 GWh, które będą podłączone do krajowych sieci dystrybucyjnych lub …

Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej

Systemy magazynowania energii to systemy, które odbierają energię w celu elektrycznego, chemicznego, elektrochemicznego, mechanicznego lub termicznego magazynowania i ponownego udostępniania jej do późniejszego wykorzystania. Systemy magazynowania energii mają duże znaczenie dla współpracy ze zdecentralizowanymi …

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Art. 3 pkt 59a pr. ener. – „magazynowanie energii" to magazynowanie energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie …

Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh

Według założeń programu wsparcie udzielane będzie wyłącznie dla nowo instalowanych magazynów energii o jednostkowej pojemności co najmniej 4 MWh, …

TEKST skonsolidowany: 32021R1058 — PL — 30.06.2021

Dla ułatwienia prezentacji wspólne wskaźniki produktu i rezultatu są pogrupowane według celów szczegółowych w ramach celu polityki, ale nie ograniczają się wyłącznie do danego celu szczegółowego w ramach danego celu polityki. W szczególności w ramach CP 5 można stosować odpowiednie wspólne wskaźniki wymienione w ramach CP 1–4. …

Dofinansowanie do magazynu energii 2024 – jak uzyskać dotacje?

Warunki otrzymania dotacji na magazyn energii. Aby uzyskać dotację na magazyn energii w ramach "Mój Prąd 6.0", musisz spełnić kilka warunków: Mikroinstalacja PV musi być zgłoszona do sieci elektroenergetycznej po 1 sierpnia 2024 roku (wymagana inwestycja w magazyn energii lub ciepła). Minimalna pojemność magazynu energii elektrycznej to 2 kWh, …

Magazyny energii i lokalne elektrociepłownie to klucz do przyszłości

Takie założenie jest znacznie tańszą substytucją magazynowania energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym. Ponieważ istotą rozwiązania są sezonowe magazyny ciepła sprzężone z układem pomp ciepła, mogą one gromadzić energię cieplną wytwarzaną z nadwyżek produkcyjnych OZE latem i zimą oraz energii słonecznej …

Program dotyczący magazynów energii zaakceptowany przez …

Dofinansowanie będą mogły uzyskać instalacje magazynowe o pojemności nie mniejszej niż 4 MWh, które są wielkoskalowymi obiektami magazynowania energii. Rodzaje i …

Polityka Energetyczna Polski do 2040

Zgodnie z doniesieniami medialnymi, na dniach powinniśmy poznać założenia długo zapowiadanej aktualizacji Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. Wybuch wojny w Ukrainie oraz kryzys energetyczny w Europie zmusza Polskę do przyspieszenia działań na rzecz suwerenności energetycznej. Zgodnie z doniesieniami „Rzeczpospolitej", ministerstwo klimatu i …

Choisissez la langue de votre document

podkreśla, że skuteczny wielostronny system handlowy oparty na zasadach jest niezbędny do swobodnego i zrównoważonego przepływu surowców krytycznych; wyraża zaniepokojenie z powodu ograniczenia przez niektórych członków WTO, w tym Chiny, wywozu surowców krytycznych i wzywa wszystkich członków, aby powstrzymali się od prowadzenia …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) P9_TA(2020)0198.

Przemysłowy magazyn energii – jak ją …

Co może służyć do magazynowania energii elektrycznej? Możliwości nowoczesnej energetyki są coraz lepsze, jeśli chodzi i produkcję z odnawialnych źródeł energii. Wiele instalacji PV działa nie tylko w …

Magazyny energii w Polsce

Dzięki temu programowi o wartości 1,2 mld euro Polska może zwiększyć zdolności magazynowania energii elektrycznej. Program ułatwi integrację odnawialnych źródeł energii z systemem elektroenergetycznym, przez co polski koszyk energetyczny stanie się bardziej ekologiczny. Zgodnie z unijnymi celami w dziedzinie klimatu i energii program …

Wsparcie publiczne dla magazynowania energii w świetle raportu …

Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że obecnie w większości państw członkowskich nie ma kompleksowych krajowych ram regulacyjnych dotyczących magazynowania energii. Instrumenty, polityki i środki mające zastosowanie do magazynowania energii są rozłożone na różne regulacje i wydają się dotyczyć magazynowania energii bez jasnej ...

Enea. Polityki klimatyczna Grupy Enea. Po co taki …

Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi nasz kraj, jest transformacja systemu energetycznego i ciepłowniczego. Wspomniany dokument będzie stanowić podstawę i wytyczne dla zarządzania działalnością …

Teksty przyjęte

przypomina, że europejskie zdolności magazynowania energii stanowią zasadnicze źródło elastyczności i bezpieczeństwa dostaw; podkreśla potrzebę ograniczenia barier regulacyjnych dla instalacji urządzeń do magazynowania; wzywa Komisję, aby w toku planowanego przeglądu dyrektywy 2003/96/WE przeanalizowała, w jaki sposób obniżyć koszty …

Ramy i bariery prawne magazynowania energii wobec rosnącego ...

magazynowania, nieprzewidywalności krajowej polityki energetycznej i braku stabilności regulacyjnej w zakresie odnawialnych źródeł energii, jak i zakamuflowania częściowej rezygnacji, a ...

Nowa dyrektywa bateryjna UE a rynek baterii i magazynów energii

Dokument obejmuje baterie przenośne, do pojazdów elektrycznych i baterie przemysłowe, w także stacjonarne systemy magazynowania energii. Nowa dyrektywa bateryjna weszła w życie 18 sierpnia 2023 roku, a od 18 lutego 2024 roku obowiązuje we wszystkich państwach członkowskich UE. Pełną treść rozporządzenia można znaleźć

Superkondensatory – przyszłość magazynowania energii

Seria ta została opracowana z myślą o zapewnieniu projektantom rozwiązania w zakresie magazynowania energii pokonującego ograniczenia akumulatorów i superkondensatorów. KUP TERAZ. Superkondensatory z serii KEMET FT . Urządzenia te są najlepiej przystosowane do wbudowanych systemów mikroprocesorowych z pamięcią flash. …

Pozyskiwanie dotacji I Pomoc w uzyskaniu środków na 2024 rok

Autonomiczny system zarządzania, równoważenia i wysokowydajnego magazynowania energii ze źródeł odnawialnych wykorzystujący lokalne magazyny energi MARBET LIPSKO B+R Sp. z o.o. Projekt: „Opracowanie i wykonanie prototypu uniwersalnej stacji zrobotyzowanej do gratowania detali płaskich z wykorzystaniem robotów przemysłowych i …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

- uwzględniając dokument analityczny Europejskiego Trybunału Obrachunkowego z dnia 1 kwietnia 2019 r. zatytułowany "Przegląd nr 04/2019: unijne wsparcie na rzecz magazynowania energii", - uwzględniając swoją rezolucję z dnia 15 stycznia 2020 r. w sprawie Europejskiego Zielonego Ładu 10, - uwzględniając swoją rezolucję z dnia 28 listopada 2019 r. w sprawie …

Wykorzystanie technologii magazynowania energii do integracji ...

technologii magazynowania energii do integracji energetyki wiatrowej z systemem elektroenergetycznym Application of energy storage technology for integration of wind farms with an electric power system Od kilkunastu lat obserwowany jest dynamiczny rozwój wykorzystywania energii odnawialnej do wytwarzania energii elektrycznej, przy czym w większości krajów …

Osiągnięcie unijnych celów dotyczących energii i klimatu wymaga ...

Od 2014 do ostatnich miesięcy 2018 r. przyznała ona 1,3 mld euro dotacji z tego programu na projekty dotyczące magazynowania energii w sieci elektroenergetycznej oraz mobilności niskoemisyjnej. Istnieje jednak ryzyko, że UE nie wspiera w wystarczającym stopniu wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań w zakresie magazynowania ...

Technologie bateryjne

Baterie LTO mają niższą gęstość energii, co oznacza, że potrzebują większej liczby ogniw do zapewnienia tej samej ilości magazynowania energii, co czyni je droższym rozwiązaniem. Na przykład, podczas gdy inne …

Jak wykorzystać grawitację do magazynowania energii?

Z roku na rok coraz więcej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Utrudnia to stabilną pracę systemów, ze względu na częste niedobory lub nadwyżki energii. Dlatego niezbędne jest opracowanie nowych metod jej magazynowania. Naukowcy z międzynarodowego konsorcjum, którego liderem jest Politechnika Wrocławska, zaproponowali wykorzystanie w …

Miliardy złotych dotacji na magazyny energii, sieć i e-transport w ...

Według zapowiedzi Doroty Zawadzkiej-Stępniak, prezes Narodowego Funduszu Ochrony i Środowiska (NFOŚiGW), program zostanie ogłoszony na przełomie roku. …

Unijne wsparcie na rzecz magazynowania energii

Unijne ramy polityki dotyczące magazynowania energii opierają się na strategicznych inicjatywach takich jak europejski sojusz na rzecz baterii czy wsparcie badań i innowacji w zakresie …

Zalecenie Komisji z dnia 14 marca 2023 r. Magazynowanie energii ...

W tych zaktualizowanych planach krajowych należy również przedstawić odpowiednie polityki i środki ... które zmierzają do racjonalnego pod względem kosztów promowania wdrażania magazynowania energii, zarówno w skali przemysłowej, jak i za licznikiem, odpowiedzi odbioru i elastyczności. Państwa członkowskie powinny również ocenić …

Dofinansowanie do magazynu energii 2024. Jakie programy dotacji …

nowy program dotacji na magazyn energii dla przedsiębiorców. Poniżej omawiamy szczegółowo każdą z tych opcji. Mój Prąd 6.0. Kolejna edycja popularnego programu dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych wystartuje 2 września 2024 r. Będą nią objęte instalacje, których zakup i montaż odbywał się od dnia 1 stycznia 2021 r. Warunkiem …

Wdrożenie zaktualizowanej nowej strategii przemysłowej dla …

wydatków do polityki Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 15 września 2022 r. w sprawie wdrożenia zaktualizowanej nowej strategii przemysłowej dla Europy: dostosowanie wydatków do polityki (2022/2008(INI)) (2023/C 125/11) Parlament Europejski, — uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego ar t. 9, 151, 152, ar t. 153 ust. 1 i 2, a …